100% wełny i wygody

Wrzesień 29, 2015

Mimo że na dworze zaczyna być zimno, nikt nie powiedział, że nie może nam być ciepło i wygodnie.

Za oknem wszystko nabiera jesiennych barw, dlatego do nowej robótki wybrałam czerwono-pomarańczową włóczkę Yakamoz ze 100-procentowej wełny.

DSC_1233

Nitka idealnie sprawdza się w ciepłych, dopasowanych wdziankach, takich jak jesienne swetry czy kamizelki, a robótka ładnie układa w pasy, dlatego postanowiłam wydziergać pasiasty, obcisły top.

DSC_1365

Do pracy wykorzystałam druty grubości 4,5 mm (producent zaleca od 4,5 do 5,5 mm). Włóczka Yakamoz jest dosyć gruba, więc robótka przybywa szybko. Kamizelkę wykonałam metodą robienia swetra od góry na drutach z żyłką, na okrągło, ale na koniec zrezygnowałam z rękawów. W trakcie pracy okazało się, że przy mniejszym obwodzie rękawa paski inaczej się układają niż przy obwodzie tułowia. Efekt nie był zadowalający, dlatego sprułam rękawy i postanowiłam zakończyć dzierg ściegiem ściągaczowym na ok. 2 cm.

DSC_1511

Mimo że top miał pierwotnie mieć dłuższe rękawy, myślę że z krótkimi też prezentuje się ciekawie. Ważne, że tak jak zakładałam, jest cieplutki i wygodny! O to chodziło!

Włóczkę Yakamoz w innych kolorach znajdziecie w naszym sklepie, o tu: http://bit.ly/1FAhTxt

I dajcie znać, jak Wy sobie radzicie z pierwszymi chłodami! 🙂