Bawełna na koniec lata

Wrzesień 10, 2015

Lato powoli dobiega końca, dlatego warto łapać ostatnie słoneczne chwile, by dłużej się nim cieszyć. Korzystając z pięknej pogody, postawiłam na lekki top z ramiączkami, do którego wykorzystałam bawełnę Denim w kolorze żółtym. Bluzkę wykonałam na szydełku. Włóczka jest przyjemna w dotyku i idealnie sprawdza się w upały. Planuję ją również przetestować w okresie jesieni, robiąc z niej czapkę.

DLACZEGO WŁÓCZKA DENIM?

Bawełna Denim daje ciekawy efekt spranego dżinsu, co sprawia, że robótka wygląda nietypowo. Co więcej, nitka jest bardzo gładka, pozbawiona jakichkolwiek włosków. Podczas pracy można zaobserwować, że ma tendencję do rozdzielania się, co jednak nie utrudnia pracy.

DSC_1297

Z uwagi na to, że lubię proste fasony, proste ściegi i prosty efekt, przy pracy na szydełku wykorzystałam łańcuszek, oczka ścisłe i półsłupki. Najpierw wydzierałam fragment przypominający szalik o szerokości i długości zakrywającej biust. Ta część, którą chcemy mieć z przodu musi być odrobinę szersza niż z tyłu. W tym celu trzeba poszerzyć robótkę na bokach co 2–3 rząd o 2 oczka na każdym boku.

DSC_0315

Chciałam, żeby ścieg przypominał pionowe paski, więc dziergałam na przemian rząd oczek ścisłych i rząd półsłupków, aż do końca „szalika”.

DSC_1358

Mniej więcej w połowie talii przeszłam na inny ścieg, dosyć symetryczny, ale przy tym wyraźnie oddzielający górę bluzki od jej dołu. Na koniec dorobiłam oczkami ścisłymi szerokie ramiączka i gotowe.

DSC_1360W W ten sposób powstał bardzo wygodny top na pożegnanie lata.

DSC_1363

Jeśli szukacie podobnej włóczki na lżejsze dzianiny, zachęcamy do skorzystania z promocji na bawełnę – 6 motków w cenie 5, dostępnej w naszym sklepie: http://bit.ly/1EKTJ3. Na powitanie jesieni już szykuje się bawełniana czapka! 😉