Gdzie szukać inspiracji latem?

Lipiec 17, 2015

Wakacje to czas podróży i odpoczynku. Większość z nas chce rzucić wszystko i oddać się błogiemu lenistwu, podczas gdy wolny czas można poświęcić na realizację nowych pomysłów. Wyjazd nad morze czy w góry nie tylko dodaje energii, ale też motywuje do działania. Dlaczego więc nie zainspirować się naturą i samemu stworzyć pamiątkę z wakacji?

W tym roku do nowej pracy natchnął mnie wypad nad morze. Morska bryza i szum fal rozbudzają wyobraźnię. Moim zdaniem nie ma nic lepszego niż dzierganie na plaży! Próbowaliście?

W doskonałym humorze przystąpiłam do pracy nad niebiesko-białym sweterkiem dla córki. By nawiązać do kolorów morza, połączyłam dwie włóczki: nasycony niebieski Jeans (bawełna z akrylem) i biały Mercan (antybakteryjny akryl). Obie świetnie nadają się do wyrobów dla dzieci, są przyjemne w dotyku i polecane dla osób wrażliwych.

11391270_1643657115856101_8656714290286217036_n

Marynarskie wdzianko jest bardzo proste w wykonaniu i powstaje niskim nakładem kosztów – dla dziewczynki o wzroście 140 cm zużyłam 1 motek Jeansu (320 metrów) i niecały motek Mercanu (260 metrów). W naszym sklepie całość kosztuje tylko 24,90 zł.

 DSC_9135-600x600

Sweterek zaczęłam na pięciu drutach, tak mi było wygodniej. Potem zamieniłam pięć drutów na druty z żyłką. Pierwszy raz dziergałam sweter na okrągło od góry (lubię robótkę zaczynać od pasa), ale z pewnością jeszcze spróbuję. Trudno mi zdecydować, którą metodę wolę bardziej, bo obie są wygodne. Co sądzicie? Grunt to prawidłowo obliczyć obwód dekoltu oraz dobrze rozplanować cały reglan. Jak widać dzierganie i matematyka idą w parze. Kilka razy musiałam spruć ścieg i zacząć od nowa, ale myślę, że przy drugim podejściu pójdzie mi szybciej. Metodą prób i błędów uzyskałam końcowy efekt – dziewczęcy sweterek w morskich barwach. Na wakacje w sam raz!

DSC_9738

A Wy co lub gdzie dziergacie latem? Czekamy na Wasze wakacyjne prace pod adresem karolina@pelnywelny.pl lub na Instagramie z #fullofwoolsummer!