Harmonia kolorów, czyli barwna włóczka Harmony

Listopad 21, 2015

Przygodę z wielokolorową włóczką Harmony rozpoczęła moja córka. Skusiły ją piękne jesienne barwy i to, że włóczka z połączenia wełny i akrylu jest niezwykle ciepła – idealnie nadaje się na gruby komin lub szalik. Szaliczek Wiktorii jest cały czas w toku, ale przy okazji powstało ciekawe zdjęcie z przebiegu pracy.

IMG_20151014_194400

Za przykładem córki postanowiłam wykorzystać Harmony do wydziergania ciepłego, kolorowego golfu na zimę. Początki były trudne, ponieważ chciałam połączyć włóczkę z innym kolorem i uznałam, że najbardziej będzie pasował biały.

DSC_1731

Jednak po wielu próbach stwierdziłam, ze żadna biała włóczka nie pasuje składem, skrętem i grubością do wielokolorowej Harmony. Jej nitka jest bardzo miękka i puszysta, dlatego ani akryl, ani wełna nie zdają egzaminu przy dorabianiu pasków. Jednym słowem Hramony najlepiej sprawdza się w wydaniu solo.

DSC_1772

Swój golf zaczęłam dziergać na 5 drutach. Ciekawiło mnie, jak wyjdzie mi raglan z tej włóczki. Dziergałam standardowo – jedno oczko przybrane przed oczkiem raglanowym i jedno po oczku raglanowym. Efekt jest dokładnie taki, jak zamierzałam.

DSC_1777

Podsumowując, włóczka Harmony ma niewątpliwie piękne pastelowe kolory, które przechodzą w delikatnie zarysowane paski. Ciekawe jest to, że każdy motek o wadze 50 g i tej samej długości nitki 80 m wydaje się być inny. Przed napoczęciem każdego motka dokładnie sprawdzałam oznaczenia na metce, czy aby na pewno biorę włóczkę o tym samym kolorze. Kłębek Harmony jest luźno nawinięty, dzięki czemu wygodnie nim się operuje. Włóczkę gorąco polecam wszystkim tym, którzy zabierają się za ciepłe ubrania i dodatki na zimę.

DSC_1765

Mój wymarzony kolorowy golf jest już prawie gotowy. Zostały mi do skończenia tylko rękawy, ale zostawiam je na dni, w których przyjdą pierwsze grudniowe mrozy.

A jak Wasze przygotowania przed zimą? Napiszcie, co dziergacie ciepłego! 🙂