Stare jak nowe

Sierpień 10, 2015

Zastanawiacie się czasem, czy czegoś nie wyrzucić, bo choć długo służyło to nie wygląda już jak dawniej? Na pewno. Ale po co wyrzucać, kiedy wystarczy odnowić! Tak było z moją poduszką na krzesło. Jest wygoda i praktyczna, ale nieco się zużyła. Postanowiłam więc dać jej drugą szansą i nowy, ciekawszy wygląd.

Idealna na pokrowiec do poduszki okazała się włóczka spaghetti w jasnoszarym kolorze, świetna również na torebki, pufy i dywaniki. Jeśli szukacie elastycznej i wytrzymałej włóczki, nie mogliście lepiej trafić. Więcej kolorów znajdziecie tutaj: http://www.pelnywelny.pl/page/2/?s=spaghetti

W końcu jak już coś odnawiać, to tylko z włóczki z recyklingu, więc przy pomocy drutów prostych nr 5 i szydełka nr 7 zabrałam się do pracy.

DSC_0192

Na początku zrobiłam na drutach kwadrat ściegiem gładkim. Gdy już był gotowy, ostatecznie oczko, które mi zostało po zebraniu wszystkich przełożyłam na szydełko, tak jak poniżej.

DSC_0187

Szydełkiem przerobiłam 8 rzędów i zaczęłam przy krawędziach zbierać oczka, żeby uzyskać efekt widoczny na kolejnym zdjęciu.

DSC_0287

Poduszka była dosyć pognieciona i przez to cienka, więc cały pokrowiec celowo zrobiłam trochę mniejszy, żeby siedzenie było bardziej zbite i wypchane. Dzięki temu prosto i szybko udało mi się nadać nowy kształt i wygląd mocno już wysłużonej poduszce. Teraz wygląda efektownie!

DSC_0286

A Wam zdarzyło się coś odnowić lub ozdobić z wykorzystaniem włóczki? Podzielcie się z nami wrażeniami lub przyślijcie zdjęcie Waszej pracy na karolina@pelnywelny.pl 🙂